Golden Slim-Line: Wolfgang houdt het smal en vloeiend

Gepubliceerd:

In 2017 stopte de Oostenrijker Wolfgang Mayerl met zijn baan als techniekdocent om fulltime als ‘Mayerl Motorcycles’ met een eigen bedrijf in het Oostenrijkse Ardning aan de gang te gaan. Na een moeizame start, draait zijn zaak nu uitstekend. Het meeste werk heeft hij in blokreparatie en -restauratie van alle mogelijke types Harley-Davidsons. Daarnaast bouwt hij af en toe een serieuze custombike voor klanten die niet op een paar centen kijken. Als een van die klanten tijdens een project toch afhaakt, neemt Wolfgang het project over. Een bezoek aan een plaatselijke spa, met overdadig veel decoratief goud in het interieur, geeft hem het idee de custombike voor zichzelf op te bouwen met goud en vloeiende lijnen als leidraad.  

Als basis voor zijn gouden chopper startte Wolfgang (‘bijna 50’…) met een frivool frame in Greg Newton stijl. Het blok en de transmissie haalde hij uit een wrak dat hij een jaar of vier eerder kocht, omdat er een officieel Oostenrijks kenteken met de vermelding ‘chopper’ bij zat. 

EIGEN HAND

Blok en frame zijn daarmee meteen zo’n beetje de enige onderdelen die hij niet zelf gemaakt heeft, want van de controles, via de kickstarter tot en met het uitlaatsysteem; het is allemaal uniek en van zijn eigen hand. Ook alle nodige brackets, spacers en covers zijn stuk voor stuk met de hand door hemzelf gemaakt. Zelfs de supersmalle kroonplaten werden door hem zelf ontworpen en uit massief aluminium gefreesd. Ook de handgebogen chomen sissybar werd door hemzelf getekend en opgebouwd. Het metaal is slechts 12 mm dik omdat hij dit eleganter vindt staan. Het zadel en de rugsteun zijn hiervoor versterkt uitgevoerd. Voor de brandstof werd een standaard tankje in tweeën gezaagd en versmald. De olietank werd helemaal nieuw uit 1 mm dik plaatstaal opgetrokken. Voor de remtrommel in het achterwiel maakte hij een nieuwe aluminium grondplaat, de drukcilinder stamt uit het remsysteem van een auto en ook de remvoering werd vernieuwd. De bronskleurige ribben op de remtrommel moeten de koeling verbeteren en zorgen daarbij ook voor een ‘coole’ look.

INTERIEUR

Om het blok zo smal mogelijk te houden zette Wolfgang de secundaire transmissie om naar een 530 O-ring kettingoverbrenging. De spanningsregelaar kreeg een mooi nieuw onderkomen, tussen het blok en de transmissie.  Al vanaf het begin van dit project stond voor Wolfgang vast dat het spuitwerk gebaseerd moest gaan worden op het gouden interieur van zijn favoriete spa. Zijn ‘huisspuiter’ kent de spa en hij begeep zijn missie als geen ander. Het resultaat is dan ook exact zoals Wolfgang het voor ogen had.

Harley-Daredevil: Lord Drake Kustoms bouwt Evel Knievel Tribute

BEST OF SHOW

De eerste custombike show waar hij zijn Shovel aan het publiek toont is de Custom Bike Show van het Biker Fest in Lignano, Italië. Het is een van Wolfgangs favoriete evenementen om te bezoeken; pizza, bier, live muziek, de zee en altijd een fantastische sfeer. Iedereen die ook maar iets te betekenen heeft in de Europese custom-scene is er. Het werd een groot succes voor Wolfgang, want met zijn Shovel won hij ‘Best of Show’ in de categorie ‘Choppers’. Een heel bijzondere uitverkiezing voor hem als niet-Italiaan, want het was voor het eerst in 38 jaar dat deze buitengewoon eervolle uitverkiezing niet aan een Italiaanse deelnemer werd toegewezen!

Tekst: Horst Heiler
Fotografie: Da Guru

SPECIFICATIES SLIMLINE SHOVELHEAD CHOPPER

ALGEMEEN
Bouwer en eigenaar Wolfgang Mayerl, Mayerl Motorcycles (MM), Ardning, Oostenrijk
Bouwtijd Lang, tussen alle dagelijkse bezigheden door
MOTORBLOK
Type Harley-Davidson FX
Bouwjaar 1979
Cilinderinhoud 1340 cc
Ontsteking Morris Magneto
Carburatie S&S Super E carburateur
Luchtfilter MM
Uitlaatsysteem MM
Versnellingsbak Vierbak
Koppeling MM
RIJWIELGEDEELTE
Frame Stalen wiegframe, Greg Newton style
Voorvork MM
Voorwiel Akront 21 inch
Voorrem Trommel
Achterwiel Akront 18 inch
Achterrem Trommel
Achterband Shinko
DIVERSEN
Stuur MM
Handvatten MM
Benzinetank MM
Zadel Hofis Ledercraft en MM
Olietank MM
Voetsteuntjes MM
SPUITWERK
Spuiter Air Volution

Gerelateerde artikelen

Recente artikelen