De Britse custombouwer Harry ‘Gibbo’ Gibson speurt regelmatig het internet af op zoek naar motoren ‘met potentieel’. In december 2024 was het weer eens raak met een Sportster op eBay. ‘Daar kan ik wel wat mee!’, dacht Harry en de deal was vervolgens snel gemaakt
Harry heeft altijd al een zwak gehad voor Sportsters, maar op de een of andere manier had hij er tot dat moment nog nooit een in zijn bezit gehad. Het moest eens gaan gebeuren en in dit exemplaar zag hij een ideale basis voor een chopper zoals hij die al een lange tijd voor ogen had.
VRIENDEN
Bijna vanzelfsprekend kwam hij gedurende het bouwproces wel een aantal lastige punten tegen. De blokophanging moest volledig vernieuwd worden en het frame bleek bij nadere inspectie ook behoorlijk krom te zijn, om maar eens iets te noemen. Harry: Er zijn wel een aantal momenten geweest waarop ik op het punt stond om er de brui aan te geven. Maar gelukkig heb ik vrienden die, ieder op hun eigen terrein, echte vakmannen zijn en met hun hulp heb ik toch de motor kunnen realiseren zoals ik hem wilde. Onder hen bijvoorbeeld de mannen van ‘Iron Curse’ die de uitlaten en de sissybar voor hun rekening namen. En ‘Chagan’ voor het laswerk en het richten van het frame. ‘Devil Hide’ maakte het gave zadel en Chris Hatton van ‘Left Hand Choppers’ moet ik zeker bedanken voor zijn werk aan de zijstandaard. Zonder de hulp van mijn maten was ik nergens geweest met dit project.
VOORVORK
Op het moment dat ik de motor spotte op eBay had ik een soort van droom rond een bike met een lange vork en een zeldzame tank in een crèmekleurige paintjob. En kijk: hier is-ie dan in al zijn glorie: ‘The Cream Dream Machine’! De tank is een aluminium custom tank uit de jaren 80 en een van mijn meest favoriete onderdelen op de bike. Ik wilde ook altijd al eens groen en oranje flames op een van mijn motoren en nu het ervan gekomen is, ben ik toch nog verbaasd dat het zo goed werkt.
De voorkant is precies het ultieme zoals ik het wilde; Ik bedoel, hoe kun je zo’n lange Shovel Wide Glide nou niet helemaal geweldig vinden?! Mijn dank aan Jason Mellers die me die vork verkocht.
Stuarts Sunbeam custom: ‘Quite Unusual’
PLAT STAAL
Gedurende de bouw haalde ik de inspiratie om verder te gaan vanuit verschillende hoeken en voor de stijl van het uitlaatsysteem keek in naar het werk van Tony Sundell. Ik ben altijd fan geweest van de sissybar uit plat staal, dus dat was een absolute must. De andere onderdelen zijn vooral parts die ik door de tijd verzameld had om ‘ooit nog eens te gaan gebruiken’. Ik denk dat iedere custombouwer dat wel herkent. Alles bij elkaar ben ik helemaal blij met de manier waarop het uitgepakt heeft en ik hoop nu lekker veel miles te kunnen gaan afleggen met deze chop; Vooral van en naar de grote choppershows in de UK natuurlijk! See ya on the road!
Tekst: Harry Gibson
Fotografie: Del Hickey
SPECIFICATIES THE CREAM DREAM MACHINE
| Categorie | Details |
|---|---|
| Basis | Harley-Davidson XL 1200 Sportster |
| Bouwer | Harry ‘Gibbo’ Gibson |
Motorblok
| Carburatie | S&S Super E |
| Luchtfilter | Bug Eye |
| Primair | Custom open ketting |
| Koppeling | Shovelhead |
| Versnellingsbak | Cowpie/Turret Top Shovelhead |
| Ontsteking | Puntjes |
| Uitlaatsysteem | Custom door Jon Harper |
| Overig | Standaard Harley-Davidson |
Rijwielgedeelte
| Frame | Stretched en raked |
| Voorwiel | 19 inch Invader |
| Voorvork | 16 inch over, shaved 41 mm Wide Glide Evo |
| Kroonplaten | Shovel FL, verchroomd |
| Achterwiel | 16 inch Fatboy, gepolijst door Paul the Polisher bij Caerphilly |
| Achterrem | Schijf: standaard Harley-Davidson Softail |
Diversen
| Stuur | Standard Wide Glide met Pan stijl risers |
| Handvatten | Aftermarket |
| Benzinetank | Amerikaanse ribbed alu tank uit de jaren 80 |
| Zadel | Custom door Devilhide Leather |
| Kentekenplaathouder | Custom |
| Achterspatbord | Custom |
| Elektra | Custom |
| Koplamp | Aris Flame Thrower |
| Achterlicht | Prism Supply |
Spuitwerk
| Kleur | Cream |
| Spuiter | Harry Gibson |


